26. SA(N)JAM KNJIGE U ISTRI

Pulski festival knjiga i autora

 

 

PROGRAM

12.00 Sveta Srca                                

Umjesto otvorenja

Evelina Rudan, Monika Herceg, Boris Domagoj Biletić

 

18.00 Circolo        

Poezija liječi

Evelina Rudan: SMILJKO I JA SI MAHNEMO (balada na mahove) (Fraktura)

Boris Domagoj Biletić: MOŽDA OVO NE DOLAZI IZ KRVI (Plima)

Sudjeluju: Evelina Rudan, Boris Domagoj Biletić, Dario Marušić – violina, razni zvučni objekti

 

20.00 Circolo

Čitamo umjetnost

Tonko Maroević: ZNAKOVI, STAVOVI, TRAGOVI: uvid u hrvatsku likovnu umjetnost (Hrvatska sveučilišna naklada)

Sudjeluju: Ivana Mance, Sinan Gudžević, Gorka Ostojić Cvajner, Aljoša Pužar

11.00 Galerija Cvajner

Doručak s autorom

Sinan Gudžević

Voditelj: Aljoša Pužar

 

12.30 Forum

Poezija liječi

Lude ptice

Izbor iz poezije suvremenih hrvatskih pjesnikinja

Dramatizacija: Monika Herceg

Režija: Ivica Buljan

Sudjeluju: Barbara Vicković, Ivana Boban, Olga Pakalović, Tesa Litvan, Iva Jerković, Luca Anić

 

18.00 Sveta Srca

Nova lica Pule        

Darko Cvijetić: ŠTO NA PODU SPAVAŠ (Buybook)

Ena Katarina Haler: NADOHVAT (V.B.Z.)

Sudjeluju: Darko Cvijetić, Ena Katarina Haler, Monika Herceg

 

20.00 Circolo

Predstavljamo nagradu

Razgovor s finalistima nagrade Fric

Voditelj: Emir Imamović Pirke

11.00 Galerija Cvajner

Doručak s autorom

Đurđica Čilić

Voditelj: Aljoša Pužar

 

12.30 De Villeov uspon

Pjesnici na usponu:

Darko Cvijetić, Evelina Rudan

 

18.00 Circolo

Nova lica Pule

Đurđica Čilić: FAFARIKUL (Disput)

Sudjeluju: Đurđica Čilić, Emir Imamović Pirke

 

20.00 Circolo

Nova lica Pule

Magdalena Blažević: SVETKOVINA (Fraktura)

Želimir Periš: MLADENKA KOSTONOGA (Oceanmore)

Sudjeluju: Magdalena Blažević, Želimir Periš, Emir Imamović Pirke

 

21.30 Kino Valli

Hollybook

Povratak kući. Marina Abramović i njezina djeca. ’82

Redatelj: Boris Miljković

11.00 Galerija Cvajner

Doručak s autorom

Boris Miljković

Voditelj: Aljoša Pužar

 

12.30 De Villeov uspon

Pjesnikinje na usponu

Olja Savičević Ivančević, Ivana Bodrožić

 

18.00 Circolo        

Suton uz knjigu

Slađana Bukovac: ODSTRANITI ŽIVOTINJU (OceanMore)

Sudjeluju: Slađana Bukovac, Aljoša Pužar                                     

 

20.00 Circolo

Poezija liječi

Sanja Baković: AUTOBUS ZA TRNAVU (MeandarMedia)

Lidija Deduš: RAZGLEDNICE IZ PRAŠNJAVE REPUBLIKE (Jesenski i Turk)

Sudjeluju: Sanja Baković, Lidija Deduš, Kruno Lokotar,

Branko Sterpin – truba, Srđan Kuzmanović – kontrabas

 

21.00 Galerija Makina

Puna je Pula/ izložba

Maja Celija: Gradus ad Parnassum

11.00 Galerija Cvajner

Doručak s autorom

Olja Savičević Ivančević

Voditelj: Aljoša Pužar

 

12.30 De Villeov uspon

Pjesnikinje na usponu

Sanja Baković, Marijana Radmilović

 

18.00 Circolo        

Nova lica Pule

Ivana Bodrožić: SINOVI, KĆERI (Corto Literary, naklada Hermes)

Tanja Stupar Trifunović: OTKAKO SAM KUPILA LABUDA (V.B.Z.)

Sudjeluju Ivana Bodrožić, Tanja Stupar Trifunović, Aljoša Pužar

 

20.00 Circolo

Čitamo umjetnost

Iva Körbler: ŠIBL (Art studio Azinović)

Sudjeluju: Duško Šibl, Iva Körbler, Paola Orlić

 

21.00 Gradska galerija Pula

Čitamo umjetnost/ izložba

Duško Šibl: All the world’s a stage

11.00 Galerija Cvajner

Doručak s autorom

Duško Šibl

Voditelj: Aljoša Pužar

 

12.30 De Villeov uspon

Poezija liječi

Nestvarne djevojčice: Olja Savičević i Monika Herceg čitaju Vesnu Parun i Mariju Čudinu

 

18.00 Circolo

Suton uz knjigu      

Nada Gašić: DEVET ŽIVOTA GOSPOĐE ADELE (Sandorf)

Sudjeluju: Nada Gašić, Emir Imamović Pirke

 

20.00 Circolo

Poezija liječi

Ana Brnardić: VUK I BREZA (Hena com)

Marijana Radmilović: PUTOVANJE OKO TIJELA (MeandarMedia)

Sudjeluju: Ana Brnardić, Marijana Radmilović, Monika Herceg,

 Carlos Fagin – klavijature, Luka Vrbanec – saksofon

11.00 Galerija Cvajner

Doručak s autorom

Nada Gašić

Voditelj: Aljoša Pužar

 

12.30 De Villeov uspon

Pjesnikinje na usponu

Tanja Stupar Trifunović, Lidija Deduš, Ana Brnardić

 

18.00 Circolo

Čitamo umjetnost                                                                       

Danijel Žeželj: POGLAVICA JELENA (Petikat)

Sudjeluju: Danijel Žeželj, Paola Orlić

 

20.00 Circolo

Nova lica Pule

Ivica Đikić: ŠTAPIĆI ZA PRIČANJE (Fraktura)

Sudjeluju: Ivica Đikić, Emir Imamović – Pirke

11.00 Galerija Cvajner

Doručak s autorom

Ivica Đikić

Voditelj: Aljoša Pužar

 

12.30 Forum

Slavenski đardin

Moj cilj je – horizont

Izbor iz poezije Wisławe Szymborske, Czesława Miłosza, Vladimira Visockog i Srečka Kosovela

Dramatizacija: Monika Herceg i Ivica Buljan

Režija: Ivica Buljan

Sudjeluju: Alma Prica, Milan Pleština, Dušan Bućan, Zrinka Cvitešić, Mislav Čavajda

 

18.00 Circolo        

Okrugli stol

Strah

Sudjeluju: Ivica Buljan, Goran Vojnović, Vlaho Bogišić

Moderator: Aljoša Pužar

 

20.00 Circolo

Istra ispod kore

Igor Zirojević, Dragan Velikić: THEATRON ISTRA (Studiolab)

Sudjeluju: Igor Zirojević, Zvonko Maković, Paola Orlić

11.00 Galerija Cvajner

Doručak s autorom

Ivica Buljan

Voditelj: Aljoša Pužar

 

12.30 Galerija Cvajner

Dodjela nagrada „Doktor Ivo Borovečki“ i „Libar za vajk“